3

Jak ochronić dom przed włamaniem?

W pewnych okolicach szczególnie często dochodzi do włamań w domkach jednorodzinnych. Złodzieje czekają, aż nikogo nie ma w domu i wykorzystują różne metody, by okraść dom. Dlatego coraz więcej osób stara się skorzystać z różnych dodatkowych zabezpieczeń. O czym można pomyśleć?
Systemy alarmowe

Kiedy mówimy o zabezpieczeniu domu, zazwyczaj na myśl przychodzi nam alarm. I rzeczywiście alarmy są coraz bardziej popularne. Jak taki system działa? Alarmy są wyposażone czujniki ruchu. Kiedy zatem na terenie posesji lub domu pojawia się złodziej, alarm natychmiast się załącza. Najczęściej wysłane zostaje odpowiednie powiadomienie – do właściciela i firmy ochroniarskiej. To pozwala na podjęcie konkretnych działań. Poza tym alarmy posiadają charakterystyczne sygnały dźwiękowe. Z jednej strony mogą odstraszyć złodziei, z drugiej – alarmują okolicznych sąsiadów o tym, że coś się dzieje. Oczywiście, by taki alarm działał poprawnie, musi być właściwie dobrany i zamontowany. Trzeba zatem korzystać z pomocy fachowców.

Co jeszcze możemy zrobić?

Warto też wybierać dla domu odpowiednie elementy wyposażenia, jak okna, drzwi czy bramy segmentowe. Mają one być barierą dla złodzieja – powinny uniemożliwić mu dostanie się do domu. Dlatego powinny być wykonane z mocnych i trwałych materiałów. Warto, by były wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia antywłamaniowe. Można też pomyśleć o specjalnych roletach zewnętrznych, które montuje się na okna czy drzwi. Oczywiście każdy sam musi przeanalizować, jakie rozwiązania wybrać dla swojego domu.

Jak ochronić dom przed włamaniem?
1 vote, 5.00 avg. rating (93% score)
About the author:

Tags: Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A850, Szamba Betonowe Brzozów, trioxygen 5, baront schody, markizy Kęty, vetrex-v90-alphaline, turnabol, lpk208, armatura łazienkowa Apavisa, Fotodepilacja Żary, Tynk silikonowy Lakma

Umywalka Simas Evolution 31x27cm EVO13, Stalowa a aluminiowa konstrukcja w meblach technorattanowych, szambo betonowe w Piotrkowie Trybunalskim, taśmy transportujące Primacon, Umywalka Simas Arcade 37x28 cm AR035, akcesoria do łazienki Apavisa, Umywalka Simas Flow 88x50cm FL02, Podstawy geodezji inżynieryjnej Geodpis, wynajem igłofiltrów stalowych, taśmy transportowe Primacon